Karton Koli Nedir?

Karton Koli Nedir?
Kurumsal ve bireysel alanlarda karton koli tüketimi, gerektiğince yaygındır. Çevre arkadaşı olması ve değişik amaçlarla kullanım amacıyla ideal olması sebebiyle tercih edilen karton koliler, hafif olmaları nedeniyle de seçenek mamüllere göre tekrar tercih sebebidir. Karton kolilerin kullanım alanlarına baktığımızda, kolay fakat işlevsel kullanım olanağı sonra onu söylemek mümkündür. En kolay evlerden çağdaş eşyalarla donatılmış evlere, ufak işletmelerden çok büyük firmalara kadar karton koli tüketimi çok yaygındır.

Karton Koli Kullanım Alanları
Karton kolilerin kullanım alanları, son derece yaygındır. Ev taşımadan imalat ya da perakende sektörüne kadar her alanda gereksinim duyulan karton koliler, ürün ve eşyalarının ayrıştırılması ve kolay taşınabilir duruma getirilmesi amacıyla çok tercih edilmektedir. Kullanıldığı bütün alanlarda, imalat ve hayatın kolaylaşmasını yarar sağlamaktadır.

Taşıma Amaçlı Kullanım
Ev ve imalat sonrası eşyaların taşınmasında, koli kullanımı oldukça yaygındır. Eşyaların paketlenerek depolarda ya da perakende mağazalarına taşınması için, imal edilen ürünler karton koli çeşitleri ile ayrıştırılarak taşınır. Ürünlerin kolay bir şekilde taşınması koli kullanımı, fazlaca yaygındır.

karton koli imalat
Ürün ve Eşyaların Ayrıştırılması
Ev ve iş alanlarında eşyaların ayrıştırılması amacıyla, koliler tekrar yarar gerçekleştiren mamullerin başında gelmektedir. Ayrıştırma ardından taşıma ve eşyaların istif edilmesi amacıyla kolaylık sağlamaktadır. Bu aşamada hafif yapıda bulunduğu amacıyla kullanım kolaylığı sunması, kolilerin tercih edilme nedenleri arasındadır.

Kolay Depolama
Ürünlerin ya da evlerde sarf edilen değişik eşyaların kolay bir şekilde depolanması amacıyla kullanılmaktadır.

Yukarıda anlatılan amaçlarla tüketimi, nerdeyse her sektörde tercih edilmektedir. Paketleme amacıyla az maliyetli olmasının yanısıra her anlamda kolaylik sunması sebebiyle, bilhassa parça eşya, besin üreticileri amacıyla koli tüketimi daha cazip gelmektedir.

Uzun seneler karton koli üretimi konusu ile ilgili aktif olarak etkinlik gösteren HizmetKoli, ürettiği baskılı ve baskısız karton kolilerle sektörün mühim önderleri arasında yer almaktadır. Farklı ülkelere koli ihracatı yapan firma, yurt dışı piyasa payının mühim bir bölümünü oluşturmaktadır.

Daha fazla makale için anasayfamızdan haberler kısmını takip edebilirsiniz.