BASKI ÖNCESİ HAZIRLIK

Baskı öncesi hazırlık baskı düzeninin oluşturulması ve son ambalaj oluşumu arasında gerçekleşen prosedürler ve süreçler için basım ve yayım sektörlerinde kullanılan bir terimdir. Grafik tasarımlarını da içeren baskı öncesi hazırlık prosedürüne masaüstü yayıncılık denir. Canpak Ambalajda masaüstü yayıncılık; bıçak çiziminin oluşturulması, grafiğin bıçak çizimine montajı, dizgicilik, kopyalama ve düzenleme, baskı öncesi işaretlemelerinin yapılması, baskı öncesi renk ayarlarının yapılması, prototip imalatı, redaksiyon, baskı kalıplarının oluşturulması,  kesim kalıplarının oluşturulması gibi işlemleri kapsamaktadır.

 

Canpak Ambalaj müşterilerinin baskı öncesi gereksinimlerini en iyi şekilde sağlayan ve sektördeki en son gelişmeleri yansıtan teknolojiler ile donatılmıştır. Canpak Illustrator, Photoshop, AdobeInDesign, AdobeAcrobat, ve CorelDRAW gibi fotoreprodüksiyon için gereken en üst seviyede yazılımları kullanmaktadır. Tüm bunların dışında Canpak Ambalaj’ın baskı öncesi hazırlık ekibi, müşterilerin prototip ihtiyaçlarına hızlı geri dönüş sağlayabilmek için son model bir plotter ile müşterilerine hizmet etmektedir.

 

ARGE ve Grafik departmanlarımızın katkılarıyla kutu çalışmasının basımda sağlıklı ilerlemesi için basım öncesinde tüm hazırlığı tamamlamaktayız. Baskı öncesi departmanlarımızın detaylı çalışması sonucu işler müşteri onayına sunulduktan sonra tüm çalışmalar ve onaylarla birlikte kalite ekibimizin gözetiminde basıma başlanmaktadır.

 

Sizlere en yüksek baskı kalitesini sunabilmek için Canpak Ambalaj’da baskı kalıbının hazırlanmasında en son teknoloji CTP cihazları kullanılmaktadır ve sektördeki yenilikler sürekli olarak takip edilmektedir. 2,400 DPI’a kadar çözünürlükte oluşturulabilen kalıplar sayesinde baskınızdaki en ince detaylar bile net bir şekilde basılabilmektedir.