YÜKSEK KALİTE BASIM SÜRECİ

İleri teknolojiye sahip baskı makinalarımızla beyaz eşya kutuları gibi çok geniş boyuttaki kutuları basabiliyor, dispersiyon lakın yanı sıra kutu yüzeyinde soft touch lak, UV lak veya lokal uygulamaları ile de hizmet verebiliyoruz. Tasarımlardaki görsellik kadar teknolojinin de basımdaki önemini müşterilerimizden aldığımız takdir ve memnuniyet bildirimleriyle görüyoruz. Son teknoloji ile donanmış entegre üretim tesisimiz ve Avrupa menşeli KBA makinalarıyla kurulu parkurumuz müşterilerimize en güzel hizmeti vermek için çaba göstermektedir.

 

Canpak Ambalaj olarak 3 adet modern ofset baskı makinesini bünyesinde bulundurmaktadır.Bunlar; KBA Rapida Offset Baskı Makinesi (maksimum boyut 120cm x 164cm), Ultra Man Offset Baskı Makinesi (maksimum boyut 110cm x 160cm), ve Roland Offset Baskı Makinesi (maksimum boyut 100cm x 140cm). Bu makinelerin arasında KBA Rapida dünyanın en büyük tabaka baskı makinelerinden biri olması dolayısıyla bizim baskı makinelerimiz arasında en çok ön plana çıkan makinedir. 1.20 x 1.64 metre maksimum baskı alanı ile Rapida 164 bugün piyasada ofsette basılabilen tabaka büyüklüğü açısından en büyük baskı makinelerinden biridir. 2 metrekareyi aşan baskı alanı ve saatte 15000 tabakalık baskı kapasitesi ile KBA Rapida 164 metrekare başına sektöredeki en hızlı ofset baskı makinesidir. Rapida 164 sunduğu büyük baskı alanını ve saatte yaklaşık 30,000 metrekarelik baskı alanı ile bu makinenin önümüzdeki yıllar içinde rakipsiz kalacağını göstermektedir.

 

Dünyada,  süper büyük ebat ofset baskı denildiğinde sadece KBA Rapida 164 ismi bilinir. Bu baskı makinesinin ortaya çıkmasından beri, XXL ebadında tabaka ofset baskı tüm dünyada yeniden tanımlanmıştır, çünkü bu makinede XXL ve XXL üzeri; 55 inç TV kutuları, çift kapılı buzdolapları, süper XXL ebatta elektrik süpürgeleri gibi süper büyük ebatlarda ofset baskı yapılabilmektedir. Canpak Ambalaj bünyesinde bulundurduğu bu ofset baskı makinası ve teknolojiyle donatılmış makine parkuru sayesinde ülkemizin beyaz eşya kutuları ve büyük ebatlı ev aletleri kutularında önemli üreticilerindendir.

 

Bu ebat sınıfındaki baskı makineleri aslında afiş ve poster baskıların yüksek miktarlarda basılmasında verimlilik sağlanması için üretilmiştir ve bu ebat sınıfındaki makineler günümüzde hala yüksek işgücüne dayalı makinelerdir. Yıllar geçtikçe afiş ve posterlerin yanı sıra, KBA Rapida 164 için daha geniş bir uygulama yelpazesi gelişmiştir. Bugün Rapida 164 baskı makinesi tesislerimizde süper büyük ebatlarda standlar, yüksek hacimli ambalaj ve poster baskıları için kullanılmaktadır. Standlar menüsünden ürettiğimiz çeşitli standları da inceleyebilirsiniz.

 

 

Varak :

Firmamız bünyesinde altın varak ve gümüş varak gibi kutu ambalajını rafta ön plana çıkaran üretim seçenekleri bulunmaktadır. Ambalaj endüstrisinde son dönemde popüler olan varak yaldız ile Canpak Ambalaj olarak her zaman müşterilerimiz için kusursuzu yakalama peşindeyiz. Varak yaldızın yarattığı yaratıcı görsel efektler markanın vermek istediği mesajı da kutu üzerinde süsleyerek göstermemize yardımcı olur.

 

Lak:

Lak bir kağıt yüzeyinin tamamına ya da isteğe göre yalnızca bir bölümüne uygulanan; kağıt yüzeyinin çizilmesini, nemlenmesini, güneş ışığından ve sürtünmeden korunmasını sağlamak için yapılan bir işlemdir. Lak bir baskı yüzeyinin tamamına ya da bir kısmına uygulanabilir.  Canpak Ambalaj olarak kutu ambalajlarınızın korunması için gerekli su bazlı mat dispersiyon lak ve su bazlı parlak dispersiyon lak uygulamalarını sizlere sunabilmekteyiz.

 

Selefon Kaplama:

Uzun mesafelere sevk edilen, nemli ortamlarda saklanan/kullanılan, uzun süre güneş ışığına maruz kalan, lojistiği sırasında çizilmeye maruz kalan ürünler veya yağlı ürünlerin kutu ambalaj gereksinimleri farklılıklar içermektedir. Bu ambalajların karton ve kağıdı özenle seçilmiş olmalıdır ve ambalajın dış etkenlere karşı dayanıklılığını artırmak için selefon kaplı olmalıdır. Canpak Ambalaj olarak, çeşitli kağıt ve karton sınıfları için mat selefon, parlak selefon ya da metalize selefon(metalik selefon) kaplama hizmeti sunabilmekteyiz.

 

Metalize Selefon & UV Baskı:

Kurumsal şirketler ve markalar, kutu ambalajlarının çekiciliğini her geçen gün arttırmak için ambalaj şirketleri ile işbirliği içinde çalışmayı amaçlamaktadırlar. Altın / Metalize Selefon ve UV baskı, yüksek kaliteli ve seçkin bir görünüm elde etmek için yaygın olarak tercih edilmektedir. Aslında Altın / Metalize Selefon, ambalajın dekoratif ve estetik özelliklerini geliştirerek ürüne benzersiz ve üstün bir görünüm kazandıran ince bir bariyer film (katman) gibidir ve UV baskı ile birlikte kutuya pırıl pırıl ve parlak metalik bir görünüm sunmaktadır ve çeşitli avantajları vardır:

​​

  • Müşterilerin dikkatini çekecek şekilde, rafta ışıltılı ve parlak metalik bir görünüm sunmaktadır.
  • Işınlara, çizilmelere, yırtılmaya ve diğer dış etkenlere karşı direnç sağlamaktadır.
  • UV mürekkepleri çevre dostudur, solvent içermezler ve neredeyse sıfır karbon ayak izi bırakırlar.

 

Temelde, bu tür ambalajlar rekabet avantajını güçlendirmek  için seçkin şekerleme, içecek ve kozmetik ambalajlarında kullanılmaktadır.

 

Gofraj/ Gofre (Kabartma):

Gofraj, bir diğer adıyla kabartma baskıdır. Gofraj yapım sırasında iki adet klişe kullanılır. Klişelerin kullanımı ile baskı yüzeyi üzerinde kabartma oluşturulur. Dişi adı verilen klişede iş olan yer çukurdur, diğer klişeye erkek klişe adı verilir ve iş olan yerler yüksektedir. Baskı kazanında bulunan erkek klişe ile kalıp kazanında bulunan dişi klişe arasına kağıt yerleştirilir. Tümsek olan klişe diğer klişe üzerine baskı yapar ve kağıt kabarmış olur. Gofraj genellikle varak yaldız ile birleştirilerek baskı üzerinde üç boyutlu çarpıcı görünümler oluşturulmasını sağlanır.