Rafa Hazır Ambalaj (SRP)

Bir ürünün sunum şekli pazarlamada önemli bir role sahiptir.  Rafa hazır ambalaj diye tabir edilen SRP’nin birincil amacı ürünü dış etmenlere karşı korumak iken; günümüzde, pazarlama faaliyetlerini geliştirmek ve satışları arttırmak için bir araç olarak da kullanılmaktadır. Ambalaj, en etkili satın alma karar araçlarından biridir. SRP, ürünlerinizin mağazaya teslim edilmesini ve ürünlerinizin rafta düzgün bir şekilde yer almasını sağlar. Canpak Ambalaj olarak tüm rafa hazır ambalajları tedarik zinciri ve raf yerleştirme sürecine uygun bir şekilde tasarlıyor ve güçlü algı kodları oluşturarak, müşterinin beğenisine sunuyoruz.

FOOD BOXES

Canpak Packaging which has AA-grade BRC certificate, by auditing every year, serves the food sector for years by producing chocolate boxes, Turkish delight boxes

fruit and vegetable boxes

Laminated boxes now become a must for the fresh and dried fruits and vegetables with the single-walled and double-walled corrugated boxes which i

pızza boxes

Canpak Packaging, making pizza boxes with high quality color printing, offers both design solutions and different options for passing the competitors visually and for obtaining corporate identity.

beverage boxes

The drink boxes produced by Canpak Packaging offer durability with moisture-resistant cardboard options, while offering the best solution with quality and superior designs.

Confectionary, Biscuits and Chocolate Boxes

The point where the confectionary, biscuit and chocolate products, one of the main veins of the food sector, meet with the customer for the first time in the shelf is the package.