Karton Kutu

Karton kutu 1870′ lerde Amerikalı bir matbaacı tarafından kazara ortaya çıkarılmıştır. Kağıt, matbaacı tarafından demir cetvelle ütülenirken yanlışlıkla kesilmiş. Bu olay sonucunda kartondan daha sert bir yapı oluşturulacağı sonucuna varılmıştır. Kartonlar iki düz kağıt arasına yerleştirilen dalgalı tabaka kağıttan oluşur.

Hayatımızda büyük yeri vardır ve kullanım alanı geniştir. Özellikle ürünlerin taşınmasında, depolanmasında, satışında gerek satıcıya gerek tüketiciye büyük kolaylık ve fayda sağlar.

karton Kutu
Karton kutular, endüstriyel olarak prefabrik kutulardır. Öncelikle malları ve malzemeleri paketlemek için kullanırız ve ayrıca geri dönüştürülebiliriz. Endüstrideki uzmanlar, belirli bir malzemeyi belirtmediği için karton terimini nadiren kullanırlar. Türkçede oluklu mukavvadan üretilmiş karton kutu kısaca koli olarak anılmakta.

Karton terimi, karton, oluklu mukavva veya mukavva da dahil olmak üzere çeşitli ağır kağıt benzeri malzemeleri ifade eder. Terimin anlamı bölgeye, içeriğe, yapıya ve kişisel tercihe bağlıdır.

Karton ve diğer kağıt bazlı malzemeler (karton, oluklu mukavva, vb.), bilimsel deneyler, çocuk oyuncakları, kostümler gibi bir dizi projenin inşası ve hobiler için ucuz bir malzeme olarak tercih edilirler. Bazı çocuklar kutuların içinde oynamaktan hoşlanırlar. Bu kadar çok amaçlı kullanıma açık bir materyalin geri dönüşümlü olması da diğer birçok malzemeye kıyasla onu üstün kılıyor. Bu konuda Karton Kutu Ve Kolilerin Geri Dönüştürülmesi, Yeniden Kullanımı adlı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Daha fazla makale için Ana sayfamızdan haberler kısmını takip edebilirsiniz.