Baskı Sonrası

 

Baskı sonrası, baskının sanata dönüştüğü yerdir. Baskı bir eser oluşturur ve baskı sonrası, bu eseri tamamlayarak işin en güzel şekilde sunulmasını sağlar. Baskılı ürünlerin kullanım alanlarına göre baskı sonrası uygulamalar ve baskı teknikleri değişebilir. Ancak kaliteli bir baskı, baskı sonrası uygulamalarını eseredönüştürebilir. Dolayısıyla baskı sonrası uygulamalar, baskıya artı değer katıp tamamlayıcısı olmuştur.

 

Lak

Lak bir kağıt yüzeyinin tamamına ya da isteğe göre yalnızca bir bölümüne uygulanan; kağıt yüzeyinin çizilmesini, nemlenmesini, güneş ışığından ve sürtünmeden korunmasını sağlamak için yapılan bir işlemdir. Lak bir baskı yüzeyinin tamamına ya da bir kısmına uygulanabilir.  Biz Canpak’ta ambalajlarınızın korunması için gerekli lak uygulamalarını sizlere sunabilmekteyiz.

 

Selefon Kaplama

Uzun mesafelere sevk edilen, nemli ortamlarda saklanan ya da kullanılan, uzun süre güneş ışığına maruz kalan, lojistiği sırasında çizilmeye maruz kalan, veya yağlı ürünlerin ambalaj gereksinimleri farklılıklar içerir. Bu ambalajların kağıdı özenle seçilmiş olmalıdır ve ambalajın dış etkenlere karşı dayanıklılığını artırmak için selefon kaplı olmalıdır. Canpak’ta, biz çeşitli kağıt ve karton sınıfları için mat, parlak ya da metalik selefon kaplama hizmeti sunabilmekteyiz.

 

Katlama & Yapıştırma

Canpak’ın katlama yapıştırma makineleri geniş bir yelpazede kartonu ve oluklu mukavvayı, yüksek kalitede, el değmeden, hızlı bir şekilde katlayıp yapıştırmamızı sağlar. Canpak’ın katlama yapıştırma makineleri modüler olup, müşterilerimizin katlama yapıştırma ihtiyaçlarına göre adapte edilebilmektedir. Düz çizgi, dip kilit, 4 veya 6 köşe karton ve oluklu mukavva kutuların katlanması ve yapıştırılması mümkündür. Ayrıca, konik kutular ve cd kutuları da Canpak tarafından üretilebilmektedir.

 

Telli Dikme

İki parça kutuyu birbirine birleştirmekte veya kutunun bir tarafını birleştirmede kullanılan telli dikiş teknolojileri özellikle büyük boy kutularda tercih edilmektedir. Canpak Ambalaj'da da tek kafa, ve çift kafa olmak üzere ayrılan dikiş makineleri parkru sayesinde müşterinin ihtiyaçlarına göre telli dikme sağlanabilmektedir.

 

Pencere Yapıştırma

Pencere yapıştırma, ambalajlanan ürünün müşteriye görünümünü sunmak üzere kullanılmaktadır. Kutunun pencereli olması ambalajın mukavemetini kaybetmeden ürünün son kullanıcıya sergilenmesine olanak sağlar. Ayrıca pencere yapıştırma, rafların düzenlenmesinde müşteri ve mağaza personeli tarafından ürünlerin kolayca tespit edilmesini sağlar. Bizler Canpak olarak, ürünlerinizi daha kolay ve güzel sergilemeniz adına sizlere birçok farklı pencere yapıştırma seçeneği sunmaktayız.

 

Gofraj

Gofraj, bir diğer adıyla kabartma baskıdır. Gofraj yapım sırasında iki adet klişe kullanılır. Kilişelerin kullanımı ile baskı yüzeyi üzerinde kabartma oluşturulur. Dişi adı verilen klişede iş olan yer çukurdur, diğer klişeye erkek klişe adı verilir ve iş olan yerler yüksektedir. Baskı kazanında bulunan erkek klişe ile kalıp kazanında bulunan dişi klişe arasına kağıt yerleştirilir. Tümsek olan klişe diğer klişe üzerine baskı yapar ve kağıt kabarmış olur. Gofraj genellikle varak yaldız ile birleştirilerek baskı üzerinde üç boyutlu çarpıcı görünümler oluşturulmasını sağlanır.